canada.hotel@hotmail.com / info@canadahotel.net
+90 (242) 825 72 33 / +90 (538) 647 95 22

FAQ – SSS

Çıralı Nasıl Gelebilirim?

İstanbul ve Ankara’dan Kamil Koç ve Metro Turizmin Finike araçlarına bilet aldığınız takdirde Antalya’da aktarma yapmadan Çıralı minibüs durağında inebilirsiniz. Çıralı Antalya otobüs terminalinden kalkış yapan ÇiçekTur, BatıAntalya Koop, Antalya Tur veya Kumluca seyahat araçlarına binerek Çıralı minibüs durağına gelinir.  Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık yolculuktur. Çıralı minibüs durağından ise işletmelerin bulunduğu yere minibüsler her saat başı düzenli olarak kalkmaktadır.(Kış sezonunda iki saatte bir kalkış yapmaktadırlar. Bu yolculuk ise yaklaşık 15 dakika sürmektedir.İstediğiniz işletmenin ismini şöföre söyleyerek inebilirsiniz aksi takdirde şöför sizi son durakta yani bilet gişesinde indirecektir.

 

Antalya Havalimanı’ndan Çıralı nasıl gidilir?

Havalimanı’ndan taksi tutarak Antalya şehirlerarası otobüs terminaline, buradan da Kumluca, Kaş yönüne gelen Batı Antalya Koop. ve Antalya Tur minibüslerine binmeniz yeterlidir. Havaalanı transferleri tarafımızca yapılabilmektedir. Transferler ücretlidir. Transfer için lütfen arayıp bilgi alınız.

 

Canada Hotel Konaklama Nasıldır?

Canada Hotel konaklama Bungalow ve Hotel oda tipi olarak konaklama tipi bulunmaktadır..

 

İşletmenizin Sahile Uzaklığı Ne Kadardır?

İşletmemizin sahile uzaklığı yaklaşık 750 mt yani 8 dakika yürüyüş mesafesindedir. ücretsiz kullanabileceğiniz bisikletlerimiz mevcuttur.

 

Çıralı Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Çıralı gündüzleri yapılabilecek aktiviteler: kano, günübirlik tekne gezisi, rafting(yaz aylarında yapılır) tırmanış, yürüyüş, bisikletle gezinti, dalış, gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Ya da bir çok müşterimizin yaptığı gibi aktivite yerine havluyu alıp pilaja gidip yüzüp, güneşlenmek daha cazip gelebilir.

 

Olympos’ta Eğlence Nasıldır?

Olympos’ta akşamları canlı müzik yapan yerler ve clublar bulunmaktadır. Kafa dinlemek isteyen müşterilerimiz ise işletmemizin içerisinde bulunan köşklere uzanabilir ya da hamakları kullanabilirler.

 

Olympos Çıralı Arası Mesafe Ne Kadardır?

Olympos Çıralı arası sahilden yaklaşık 10 dakika. Araç yolu olarak ise yaklaşık 30 dakikadır.

 

Olympos’ta Tarihi Eserler Nerede Bulunur?

Olympos’ta tarihi eserler denize yürüyüş yolu üzerindedir. Sahile inen yolun sağında ve solunda olmak üzere tarihi eserlerin bulunduğun alana giriş patikaları ve tabelaları vardır. Onlar takip edilerek kolaylıkla bulunabilmektedir. Yol takip edildiğinde ise sahile inmektedir.

 

Çıralı’da ATM ya da Banka Var Mıdır?

Var

 

Çıralı Nerede?

Çıralı Antalya’ya yaklaşık 90 km mesadedir. Kumlucaya 30 Kemer e 35 km’dir.

 

Kredi Kartı ile Ödeme Mümkün Müdür? Taksit ile Ödeme Kabul Ediyor Musunuz?

Kredi kartı ile ödeme yapmak mümkündür ancak tek çekim yapılmaktadır. Taksit yapılmamaktadır.

 

 Çıralı da eğlence mekanı olarak disco, bar varmıdır?

Çıralı da küçük ölçekli az sayıda bar ve eğlence mekanları olmakla beraber, genel olarak sakin ve huzurlu ortamlar egemendir.

 

Caretta Caretta′lar hangi ayda yumurtadan çıkıyorlar ve yumurtadan çıkışlarına tanıklık edebiliyor muyuz ?

Caretta Carettalar, Bahar ve yaz aylarında çıralı sahilinde yumurtlarlar.Gece yapılan bu işlemde uzaktan gözlem yapılabilmektedir.Yavruların yumurtadan çıkış süresi yaklaşık 2 ay sonrasıdır.(Gece) Yavrular çıkarken içgüdüsel olarak ışığa yönelebilir.Bu sebeble uzak mesafeden sadece ayışığı ile gözlem yapabilirsiniz.

 

Çıralı da dalış yapılabiliyor mu?

Çıralı sahilinde dalış yapılabilmektedir.Bölgede bulunan teknelerle açılarak dalınabileceği gibi , kişisel olarakda kıyıdan açılarak da dalınabilir. Birçok deniz canlısını barındıran çıralı – olimpos sahili dalgıçların sevdiği denizlerdendir.

 

Çıralının denizi dalgalımıdır? derinliği kaç metrede ne kadar artıyo.çocuklar için sorun olmasından korkuyorum.

Çıralı denizi sakin ve berraktır. Suya girdiğiniz andan itibaren bastığınız yeri görebilirsiniz.Normal bir eğimle derinleşmekte , ani derinlik değişimi olmamaktadır.Ailenizle birlikte kıyı şeridinde emniyetli şekilde denize girebilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Çıralıda özel doktor ya da sağlık ocağı var mı? acil bir durumda en yakın sağlık kuruluşu kaç dk uzaklıktadır?

Çıralı da doktor mevcut. En yakın sağlık ocağı tekirova 20 km mesafededir.Araç ile 15 dk kadar sürer.

 

Çıralıda alışveriş yapılacak yer, yani market ve eczane varmı, yoksa şehir merkezine mi inmek gerekecek. 

Çıralı merkezde market bulunmaktadır. Eczane yoktur

 

Çıralı – Antalya arası kaç km?

Çıralı – Antalya arası 82 km dir.

 

Antalya – ÇIRALI ya nasıl gidilir?

Antalya dan batı istikametinde Kaş yolu üzerinde 70 km ilerledikten sonra yolun solunda Çıralı tabelasından içeri girdiğinizde 10 dakika sonra Çıralı dasınız. Bu sapaktan sonra Çıralı 7 km mesafede. Çıralı – Antalya: 82 km, Çıralı – Ankara: 630 km, Çıralı – İstanbul: 810 km, Çıralı – İzmir: 530 km

 

Kaş Çıralı arası özel araçla kaç saat sürer?

Çıralı ile Kaş arası 127 km olup, özel aracınız ile 2 saat kadar sürmektedir.

 

Rezervasyon Genel Koşulları

Kesin rezervasyon için toplam konaklama tutarının 30% kapora olarak talep edilecektir . Online Rezervasyon menüsünde, seçiminiz kadar oda, gösterilen toplam fiyat üzerinden kredi kartınızdan Türk Lirası olarak tahsil edilir. Ödemesi gerçekleşen rezervasyonunuza istinaden sistem tarafından size gönderilen konfirmasyon e-mailindeki haliyle rezervasyonunuz garanti altındadır. konaklama bedelinin % 30’sinin banka hesabımıza havale/eft yapılarak veya kredi kartı ile mail order olarak ödenmesi gerekmektedir. Tüm ön ödeme iade edilmez

·         Odalarımızın İçerisinde banyo WC ve klima mevcuttur.

·         Odalarımıza giriş saati 14.00 otelimizden ayrılış saati ise 11.30’dir